Fotografię wykonano w studyjnym atelier zakładu FOTOGRAFIA „MODERN” w Białymstoku przy ul. Lipowej 31, 4 kwietnia 1920 roku. Wymiary zdjęcia to 13,5 cm x 8,5 cm. Fotografia znajduje się w zbiorach Muzeum Wojska w Białymstoku.
Zdjęcie przedstawia polskiego ułana stojącego na tle ściany z dekoracją imitującą park. Fotografia wykonana jest w czarno-białych barwach. Zdjęcie jest delikatnie zniszczone po brzegach. Jest bardzo czytelne.
Sfotografowany ułan ma ok. 30 lat. Mężczyzna stoi wyprostowany z lewą nogą wysuniętą do przodu. Lewą dłoń trzyma na prawej, opierając się o stojącą przed nim szablę w pochwie. Żołnierz ma owalną twarz, i lekko odstające uszy. Patrzy pewnie przed siebie małymi, szeroko otwartymi oczami. Mężczyzna ma krzaczaste brwi i wąski, krótki nos. Jest gładko ogolony. Ma zamknięte usta. Na głowie ma założoną okrągłą czapkę kawaleryjską. Ułan ubrany jest w jednorzędową kurtkę mundurową zapinaną na guziki. Kurtka ma cztery kieszenie – dwie na wysokości klatki piersiowej, dwie na dolnych połach. W talii żołnierz przepasany jest dwubolcowym pasem z przypiętą koalicyjką, czyli rodzajem skórzanego paska, który podtrzymuje pas główny. Koalicyjka przełożona jest przez prawe ramię. Na lewym ramieniu założone są etyszkiety, czyli ozdobne plecione sznury. Sznury są zakończone dwoma chwastami z frędzli. Ułan ma na sobie spodnie bryczesy i długie skórzane buty. Żołnierz stoi na posadce w geometryczne wzory. Za mężczyzną wisi dekoracyjny motyw parkowy z rozłożystym drzewem po prawej stronie i alejką ze schodami po lewej.
Fotografia przedstawia nieznanego z nazwiska ułana jednego z pułków jazdy Wojska Polskiego. Takich oddziałów w Wojsku Polskim okresu międzywojennego było 27. Jeden z nich stacjonował w garnizonie wojskowym miasta Białegostoku. Nosił nazwę 10. Pułku Ułanów Litewskich.