Fotografię wykonano w studyjnym atelier zakładu fotograficznego „RENARDO” przy ul. Nowy Świat 37 w Warszawie w sierpniu 1937 roku. Wymiary zdjęcia to 13,5 cm x 8,5 cm. Zdjęcie znajduje się w zbiorach Muzeum Wojska w Białymstoku.

Fotografia przedstawia umundurowanego polskiego żołnierza. Mężczyzna stoi na tle ściany z dekoracją. Zdjęcie jest wykonane w czarno-białych barwach. Zdjęcie jest bardzo czytelne, nie ma widocznych zniszczeń.

Sfotografowany żołnierz stoi zwrócony do widza lewym półprofilem. Prawą nogę wysunął lekko do przodu, ręce założył za plecy, a w dłoniach trzyma oparcie stojącego za nim krzesła.   Mężczyzna patrzy niepewnie przed siebie. Żołnierz jest młody, ma ok. 25 lat. Stoi swobodnie. Twarz ma gładko ogoloną. Oczy ma lekko przymrużone, nos krótki. Usta ma wąskie, zamknięte.

Żołnierz ma na głowie czapkę rogatywkę. Z przodu na rogatywce są umieszczone polski orzeł wojskowy, a pod nim trzy belki oznaczające stopień wojskowy plutonowego. Trzy belki widoczne są również na naramiennikach, tam widnieją nad numerem 23. Żołnierz jest ubrany w jednorzędową drelichową bluzę z czterema guzikami i dwiema kieszeniami na wysokości klatki piersiowej. Bluza ma gładki kołnierzyk i jest przepasana dwubolcowym pasem. Przy lewym boku żołnierz ma przytroczoną do pasa szablę na rapciach, czyli skórzanych paskach służących do zawieszania przy pasie broni białej. Żołnierz ma na sobie spodnie bryczesy i długie skórzane buty z ostrogami. Plutonowy stoi na prostokątnym chodniku, który leży na drewnianej podłodze. Za mężczyzną wisi na ścianie  dekoracja imitująca wnętrze pomieszczenia z oknem, długimi zasłonami i wazonem z kwiatami.

Fotografia przedstawia plutonowego Józefa Zięcinę ze Szkoły Podchorążych Kawalerii. Plutonowy jako podoficer podnosił swoje kwalifikacje wojskowe ucząc się w Szkole Podchorążych Kawalerii. Mieściła się ona w Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu. Po jej ukończeniu absolwenci zostawali oficerami i otrzymywali przydziały liniowe do wyznaczonych pułków kawalerii (ułańskich, szwoleżerskich i strzelców konnych).