Fotografia przedstawia mały domek zbudowany z barwnych klocków typu lego. Klockowa budowla znajduje się w dolnej połowie fotografii.
Domek jest nieduży, parterowy i biały. Nakrywa go dwuspadowy czerwony dach. Do domku prowadzą niebieskie drzwi, a na prawo od nich znajduje się prostokątne okno w czerwonej ramie. W krótszą ścianę domku także wprawiono okno – i zaopatrzono je w niebieskie okiennice. Ten sam intensywny kolor ma również szczyt krótszej ściany między połaciami dachu. Z dachu sterczy spory biały komin z czerwonym zwieńczeniem.
Budynek stoi na klockowym zielonym trawniku okolonym białym niskim płotkiem. W płotek wstawiono dwuskrzydłową, ażurową bramkę, która jest zapraszająco otwarta. Na trawniku przed oknem domku rośnie choinka, także zbudowana z klocków.
Tło zdjęcia jest jednolicie czarne, zatem domek zdaje się wisieć w powietrzu. Tuż nad jego dachem goreje smuga światła jak ogon komety. Smuga sięga od brzegu do brzegu zdjęcia. Tworzą ją przenikające się pasma w intensywnych kolorach: różowym, pomarańczowym i żółtym.
Podczas gdy krawędzie domku rysują się bardzo wyraziście, smuga nad nim jest rozmazana i nieostra. Efekt smugi powstał najprawdopodobniej w ten sposób, że czterokrotnie przy długim czasie naświetlania poruszano od lewej do prawej strony jakimś źródłem światła w ciemnym pomieszczeniu. Zapewne posłużono się także fotomontażem: domek został sfotografowany osobno w normalnym oświetleniu. Następnie oba elementy – domek i rozmazaną smugę -połączono ze sobą w całość.
Zdjęcie wykorzystano na okładce książki Krystyna Ziemskiego „Niewidzialne kręgi”.
Jan i Waldyna Fleischmannowie [flajszmanowie] zajmowali się fotografią użytkową. Ich zdjęcia były między innymi wykorzystywane do tworzenia okładek kilkudziesięciu kryminałów, które ukazywały się nakładem Krajowej Agencji Wydawniczej.