Niewielki wazonik, powstał w Nancy w manufakturze braci Daum. Założycielem firmy był ich ojciec, Jean Daum. Po jego śmierci interesy przejął starszy z braci, Auguste, do którego jakiś czas później dołączył Antonin. To oni doprowadzili manufakturę do rozkwitu. Auguste był świetnym zarządcą, a Antonin odpowiadał za projektowanie – to dzięki niemu w fabryce powstał cały oddział artystyczny, z którym współpracowali wybitni twórcy. Pod jego kierunkiem wytwórnia przekierowała swoją działalność ze szkła użytkowego na przedmioty dekoracyjne w stylu art nouveau.
W tym samym czasie w Nancy działał czołowy projektant secesyjnego szkła artystycznego, Émile Gallé. Bracia Daum utrzymywali z nim dobre relacje, a w 1900 r. wspólnie zdobyli Grand Prix na Wystawie Światowej. Dzięki ich działalności Nancy stało się jednym z najważniejszych ośrodków nowego stylu. Mówi się nawet o école de Nancy, czyli “szkole z Nancy”, która ukształtowała się ok. 1890 r., a w 1901 r. powstała formalnie jako instytucja wspierająca rozwój rzemiosła. Antonin Daum był jej wiceprezesem. Wyroby braci Daum często miały dekorację roślinną, podobną do tej stosowanej przez Gallégo. Typowe były dla nich również motywy pejzażowe, takie jak na wazoniku.
Wazon jest wykonany ze szkła wielowarstwowego. Dominujące kolory to brązowy, pomarańczowy i biały. Wazon ma lekko zaokrąglone boki. Jest dość płaski. Jego dekorację stanowi zimowy pejzaż z bezlistnymi drzewami. Na ziemi leży szaro-biały śnieg. Scena obejmuje cały wazonik. Na pierwszej z szerszych płaszczyzn, na pierwszym planie, po środku przedstawiono drzewo. Na jego brązowym pniu i dość cienkich gałęziach znajduje się gdzieniegdzie śnieg. Pozostałe drzewa rosną z jego lewej strony i na kolejnym planie. Są dość wątłe. Na drugiej szerszej płaszczyźnie artysta przedstawił aleję. Na ściankach bocznych także drzewa – nieduże, lekko opruszone śniegiem. Zabarwione nierównomiernie na pomarańczowo szkło imituje niebo podczas zachodu słońca.
Ten sam zimowy krajobraz zdobił także inne modele wazonów, naczyń, a nawet lampy stołowe.