Główna treść portalu

Tytuł: Tanecznym krokiem: warsztat dla osób z dysfunkcją wzroku

Łódź, Muzeum Pałac Herbsta, Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, Wednesday 08.02, 2017, godzina 12:00 trwa do: Wednesday 08.02, 2017, godzina 13:30

Jednym z pierwszych skojarzeń ze słowem karnawał jest taniec. Dzięki naszemu specjalnemu gościowi będziemy mieli okazję nauczyć się nowych tanecznych kroków przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Warsztaty będą okazją aby porozmawiać o karnawałowych zwyczajach, zabawach oraz przebraniach. Dowiemy się także, jak i gdzie bawiono się w XIX-wiecznej Łodzi.

Z cyklu: Pałac Herbsta w kilku odsłonach warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku, podczas których uczestnicy poznają wybrane dzieła sztuki, pałacowe wnętrza, ogród albo Księży Młyn.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: edu.herbst@msl.org.pl; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Wstęp bezpłatny

Dostępność

Wejście na teren muzeum – kordegarda – znajduje się na rogu ulicy Przędzalnianej i Tymienieckiego. Furtka poprzedzona stopniem. Nawierzchnia przed furtką – kostka. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich zapraszamy do wejścia służbowego przy bramie wjazdowej (od ul. Tymienieckiego).

Kasa znajduje się za przeszklonymi drzwiami. Po wyjściu z kasy kierujemy się na lewo – dwa stopnie w dół.

Pałacowe wnętrza: wejście do pałacu – jeden stopień, następnie za drugimi drzwiami osiem stopni w górę. Szatnia na lewo. Ekspozycja zlokalizowana na parterze oraz piętrze pałacu. Schody.

Ze względu na zabytkowy charakter pałacu niemożliwe było zamontowanie windy, jednak dla zainteresowanych mamy do dyspozycji schodołaz (max. udźwig do 120 kg). Aby z niego skorzystać, należy przynajmniej dzień przed wizytą w muzeum, zgłosić się do Małgorzaty Szefler-Milczarek, która zleci jego przygotowanie:

tel.: +48 665 180 046
e-mail: m.szefler@msl.org.pl

Wystawa Herbstowie. Historie niedokończone – ekspozycja w przyziemiu. Schody.

Galeria Sztuki Dawnej – ekspozycja na parterze, przed wejściem do budynku krawężnik.

Toalety znajdują się w Galerii Sztuki Dawnej oraz w piwnicy pałacu. Toaleta w Galerii Sztuki Dawnej dla osób z niepełnosprawnościami.

Nawierzchnia wokół muzealnych budynków oraz w ogrodzie: kostka, żwir.

 

Proponowane formy zwiedzania dla osób z dysfunkcją wzroku
● możliwość indywidualnego zwiedzania pałacowych wnętrz oraz przypałacowego ogrodu z audio przewodnikiem (system Podszepty).
Na terenie muzeum rozmieszczonych zostało kilkadziesiąt znaczników radiowych i dźwiękowych. Dzięki otrzymanemu w kasie nadajnikowi i audioprzewodnikowi zwiedzający jest lokalizowany w muzealnej przestrzeni. Otrzymuje komunikaty nawigacyjne (przed kasą, na korytarzach, na skrzyżowaniach ogrodowych ścieżek itp.) oraz audiodeskrypcję sal pałacowych. Dzięki nagraniom można dowiedzieć się także, jak wyglądają muzealne budynki oraz przypałacowy ogród.

Do 3 czerwca 2018 we wnętrzach prezentowana była wystawa Dom ze snów przybliżająca atmosferę i klimat lat 20. XX wieku. Wnętrza wypełnione zostały strojami, bibelotami,  przedmiotami codziennego użytku przywołującymi minioną epokę. Wystawie towarzyszyło teatralizowane słuchowisko, do którego wysłuchania nadal zapraszamy.  Głównymi bohaterami są Aleksandra i Leon Herbstowie zamieszkujący pałac na Księżym Młynie właśnie w latach 20.

● zwiedzanie z przewodnikiem

● Zapraszamy także do uczestnictwa w cyklicznie odbywających się warsztatach dla gości indywidualnych oraz w warsztatach dla grup zorganizowanych. Prowadzimy zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.

kontakt:
tel.: 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (wt.-pt. 8:00-16:00).
e-mail: k.konczal@msl.org.pl

 

Odcinek czerwony z końcami. Nad nim granatowe drukowane litery M i po spacji PH. Za nimi, napis Muzeum Pałac Herbsta, każde slowo w jednej linii. Czcionka jest pomniejszona, trzy linie nazwy muzeum są równe wielkości liter MPH.

Strona internetowa

https://palac-herbsta.org.pl/

Dojazd

Kontakt

Katarzyna Kończal
tel.: 42 674 96 98 w. 35
e-mail: k.konczal@msl.org.pl

 

Dział Edukacji
e-mail: edu.herbst@msl.org.pl
tel.: 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (wt.-pt. 8:00-16:00).