Główna treść portalu

Tytuł: Oprowadzanie w PJM po wystawie „Wanda Czełkowska. Retrospekcja”

Warszawa, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, Sunday 15.01, 2017, godzina 12:00 trwa do: Sunday 15.01, 2017, godzina 13:30

Wanda Czełkowska to artystka wyjątkowo oryginalna i niezależna. Na wystawie w Królikarni włącza swoje historyczne rzeźby w specjalnie dla Królikarni zaprojektowaną współczesną instalację. Pracownia Wandy Czełkowskiej od lat mieści się w poprzemysłowej przestrzeni położonej na warszawskim Mokotowie w odległości kilku kroków od Królikarni. To niezwykłe, prześwietlone światłem olbrzymich okien miejsce wypełnione jest dorobkiem długiego i twórczego życia artystki. Monumentalne gipsowe portrety, niczym figury z Wysp Wielkanocnych, stoją pomiędzy geometrycznymi konstrukcjami z drewnianych belek i stalowych płaskowników. Na stołach i kawaletach leżą narzędzia: szlifierki, młotki, pędzle i dłuta. Pozorny chaos okazuje się jednak bardzo przemyślanym porządkiem, gdzie każdy obiekt ma swoje miejsce. Podobnie na wystawie w Królikarni: każdy, nawet najdrobniejszy element jest precyzyjnie umiejscowiony, każdy szczegół ma swoje artystyczne znaczenie.

Wstęp wolny.

Adres:
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego
ul. Puławska 113a, 02-707 Warszawa
tel. (22) 843 15 86, e-mail: krolikarnia@mnw.art.pl

Dojazd:
Metro – stacja Wierzbno
Autobus – 218, N37
Tramwaj – 4, 10, 14, 18, 31, 35 – przystanek Królikarnia

Możemy pomóc Państwu w dotarciu na spotkanie. Jeśli jest taka potrzeba, prosimy o kontakt: edukrolikarnia@mnw.art.pl; tel. 22 843 15 86.

Więcej informacji o wystawie na stronie Królikarni:
https://www.krolikarnia.mnw.art.pl/wystawy/wanda-czelkowska-retrospekcja,183.html

Dostępność

Informacje wkrótce

Podłużne logo. Zaczynając od lewej, czerwone litery M i W połączone ze sobą w jedność. Po ukośnej kresce tekst "Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni"

Dojazd

Kontakt

Informacja będzie podana wkrótce

Zobacz także