Pozytywizm to nie tylko okres w dziejach literatury. To także szereg działań podejmowanych przez ludzi na rzecz innych. Przykładem jest wytwórnia majoliki w Nieborowie, założona przez Michała Piotra Radziwiłła. Obok wykwalifikowanych artystów pracowali w niej mieszkańcy okolicznych wsi. Uczyli się zawodu i zarabiali na utrzymanie rodziny. Podczas spotkania poznamy historię manufaktury w kontekście realiów społecznych drugiej połowy XIX wieku.
Miejsce warsztatów: Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Aleja Lipowa 35, 99-416 Nieborów.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Formularz zapisów na spotkanie „Pozytywizm w praktyce”.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Sztuka bezpośrednio” – cyklu warsztatów wyjazdowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Z pełnym harmonogramem spotkań z cyklu „Sztuka bezpośrednio” mogą się Państwo zapoznać na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Warszawie.
„Sztuka bezpośrednio” to spotkania, których podstawą jest bezpośredni kontakt z dziełem sztuki. Punktem wyjścia będą obiekty, których można dotknąć: meble i przedmioty codziennego użytku eksponowane w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz w Muzeum w Nieborowie i Arkadii– oddziałach Muzeum Narodowego w Warszawie.
Scenariusze warsztatów tworzymy we współpracy z ekspertami z Muzeum Teatralnego, partnerem projektu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Anią Knapek, koordynatorką projektu: aknapek@mnw.art.pl, tel./SMS 697 200 054.