kuratorka: Jadwiga Sawicka
współpraca ze strony Zachęty: Katarzyna Kołodziej, Michał Kubiak
projekt ekspozycji: Lila Kalinowska
identyfikacja wizualna wystawy, opracowanie graficzne tekstów: Kaja Gliwa, Mikołaj Moskal
artyści: Eleanor Antin, Apsolutno, Martin Arnold, Krzysztof Bartnicki & Wojciech Kucharczyk, Michał Chudzicki, CT Jasper & Joanna Malinowska, Omer Fast, Hans-Peter Feldmann, Bartosz Fic, Kaja Gliwa & Mikołaj Moskal, Johan Grimonprez, Nicolas Grospierre, Grzegorz Jankowicz, Lukáš Jasanský & Martin Polák, Alicja Karska & Aleksandra Went, Lila Kalinowska, PIO Kaliński, Agnieszka Kurant, Jamie Livingston, Justyna Łuczaj-Salej, Piotr Macha, Martyna Miller, Aleksandra Mir, Karolina Niwelińska, Krzysztof Pisarek, Jan Rusiński i ilustratorzy (Arobal, Jacek Ambrożewski, Patricija Bliuj-Stodulska, Ola Cieślak, Paulina Derecka, Małgorzata Dmitruk, Paulina Dudek, Magdalena Dukaczewska, Stanisław Gajewski, Joanna Gębal, Agnieszka Głód, Monika Hanulak, Maria Huculak, Marta Ignerska, Rafał Kucharczuk, Wacław Marat, Milena Podloch, Greta Samuel, Aniela Sadlej, Maciej Sieńczyk, Marianna Sztylak, Stanisław Wójcik, Barbara Żuchowska), John Stezaker, Weronika Szczawińska & Krzysztof Kaliski, Mariusz Tarkawian, Andrzej Tobis, Marianne Wex oraz studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego
autorzy książek: Sophie Calle, Jonathan Safran Foer, Cristina de Middel, Joan Fontcuberta, Michael Landy, Chris Ware
W Uwagach o tym, czego szukam Georges Perec tak komentował formalną różnorodność swojego dorobku:
„Nigdy nie napisałem dwóch jednakowych książek, nigdy nie miałem ochoty powtórzyć w którejś z książek formuły, systemu czy stylu wypracowanego w poprzedniej”.
Swoje utwory dzielił na należące do czterech pól, czterech sposobów zadawania sobie pytań. Jest więc pole socjologiczne, czyli badanie codzienności, jest autobiografia, są rzeczy ludyczne (czyli efekt realizowania narzuconych sobie formalnych przymusów), jest także pole fabularne, wynikające z chęci „pisania książek, które czyta się jednym tchem”.
Więcej informacji na stronie Zachęty
Dostępność
Dojście do budynku: Bez poważnych przeszkód. Transport samochodowy: Parking publiczny (strefa płatnego parkowania), w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
Komunikacja w budynku
Wejście
- Wejście po schodach lub windą (w związku z awarią windy przy ścianie północnej, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich proszone są o wejście z tyłu budynku od ul. Burschego).
- Uwaga! Ze względu na trwające prace sposób wejścia do budynku może ulegać zmianie, dlatego prosimy o sprawdzanie aktualnej sytuacji na stronie www Zachęty.
Kasy: Na parterze budynku – dostęp schodami lub podnośnikiem schodowym (80×80 cm) i pochylnią
Dostępność sal/pomieszczeń
- Sala Multimedialna, na parterze – dostęp schodami lub windą
Toalety dla osób z niepełnosprawnościami
- Na poziomie -1, dostęp windą
Inne
- Pętle indukcyjne w kasach, punktach informacyjnych, szatni, księgarni i bibliotece
JAK DOTRZEĆ DO BUDYNKU – WSKAZÓWKI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU.
Przystanek w kierunku Krakowskiego Przedmieścia zlokalizowany z tyłu budynku galerii. Po wyjściu z autobusu, kierować się w lewo do uliczki przed Zachętą. Nie przechodząc przez uliczkę, skręcić w prawo i kierować się prosto wzdłuż fasady budynku, do końca. Na rogu, po prawej stronie, schody prowadzące w dół. Po zejściu schodami, po prawej stronie szklane, automatyczne drzwi.
Przystanek w kierunku Marszałkowskiej zlokalizowany po drugiej stronie ulicy Królewskiej niż budynek galerii. Po wyjściu z autobusu, kierować się w prawo do przejścia dla pieszych. Przejście z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Za przejściem — w prawo, do uliczki przed Zachętą. Po przejściu na drugą stronę uliczki skręcić w lewo. Uwaga na znak drogowy betonowe pachołki na chodniku! Kontynuować wzdłuż fasady budynku, do końca. Na rogu, po prawej stronie, schody prowadzące w dół. Po zejściu schodami, po prawej stronie szklane, automatyczne drzwi.
WEJŚCIE DO BUDYNKU – WSKAZÓWKI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU
Zapraszamy do południowego wejścia od strony pl. Małachowskiego, przy lewym narożniku budynku. Drzwi wejściowe są na poziomie – 1. Na wysokości narożnika zaczynają się schody prowadzące w dół. Na wprost schodów znajduje się przeszklony szyb windy, po zejściu, na prawo – drzwi wejściowe. Otwierają się automatycznie. Do windy można dojść obchodząc niszę ze schodami z lewej strony.
Na poziomie – 1 zlokalizowane są między innymi:
szatnia, na końcu korytarza, na wprost wejścia;
po drodze do szatni bistro Po Prostu Zachęta, na lewo od drzwi wejściowych;
dalej winda, prowadząca na pozostałe poziomy budynku, zlokalizowana po lewej stronie w korytarzu przed szatnią;
schody prowadzące na pozostałe poziomy budynku, po lewej stronie, tuż przed szatnią.
Audiodeskrypcja budynku – poszczególnych elementów architektury i przestrzeni
https://zacheta.art.pl/pl/mediateka-i-publikacje/audiodeskrypcja-wejscia-do-budynku