Główna treść portalu

Tytuł: Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Inny Tran-Atlantyk”

Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Tuesday 28.11, 2017, godzina 17:00 trwa do: Thursday 23.11, 2017, godzina 18:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo po wystawie „Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50.-70.”.

Oprowadzanie odbędzie się 28 listopada o godz. 17.00 w Muzeum nad Wisłą (ulica Wybrzeże Kościuszkowskie 22).

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace ponad trzydziestu artystów i grup artystycznych z obu stron Atlantyku, będące znakiem wspólnych zainteresowań i intuicji. Skupiając się na twórczości, która porzucała statyczność obiektów i ustalone, klasyczne podziały, jasno określające miejsce twórcy, obiektu i widza, wystawa ta jest próbą przeczytania historii sztuki powojennej na nowo i z innej, marginalizowanej dotąd perspektywy. Jako taka, stawia pytanie o to, czy ten porzucony i nie do końca wykorzystany potencjał sztuki kinetycznej może być czekającym na swoje „teraz” narzędziem do rozumienia otaczającego nas świata – w kontekście zglobalizowanej rzeczywistości, ale też permanentnego ruchu jednostek i mas coraz mniej związanych z jednym miejscem, językiem, tożsamością – i aktywnego tworzenia nowych dlań przyszłości.

Spacer poprowadzi Marta Maliszewska i Marcin Matuszewski, edukatorzy Muzeum.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod adresem e-mail marta.maliszewska@artmuseum.pl 

Dostępność

Muzeum (Muzeum nad Wisłą i Muzeum na Pańskiej) jest dostępne dla osób na wózkach.

Strona internetowa

https://www.artmuseum.pl/

Dojazd

Kontakt

 

Marta Przasnek,
muzeumdostepne@artmuseum.pl tel. 577 006 290