Latem zapraszamy do przypałacowego ogrodu. Poznamy rośliny, które go ozdabiają, porozmawiamy o ich właściwościach, zastosowaniu, charakterystycznych cechach. W części plastycznej, wykorzystując różnorodne materiały, stworzymy wspólny bukiet inspirowany wrażeniami ze spaceru, odzwierciedlający nasze nastroje czy florystyczne upodobania.
Warsztat z cyklu: Pałac Herbsta w kilku odsłonach
Prowadzenie: Katarzyna Kończal
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy:
edu.herbst@msl.org.pl; tel.: 42 674 96 98 w.35
Dostępność
Wejście na teren muzeum – kordegarda – znajduje się na rogu ulicy Przędzalnianej i Tymienieckiego. Furtka poprzedzona stopniem. Nawierzchnia przed furtką – kostka. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich zapraszamy do wejścia służbowego przy bramie wjazdowej (od ul. Tymienieckiego).
Kasa znajduje się za przeszklonymi drzwiami. Po wyjściu z kasy kierujemy się na lewo – dwa stopnie w dół.
Pałacowe wnętrza: wejście do pałacu – jeden stopień, następnie za drugimi drzwiami osiem stopni w górę. Szatnia na lewo. Ekspozycja zlokalizowana na parterze oraz piętrze pałacu. Schody.
Ze względu na zabytkowy charakter pałacu niemożliwe było zamontowanie windy, jednak dla zainteresowanych mamy do dyspozycji schodołaz (max. udźwig do 120 kg). Aby z niego skorzystać, należy przynajmniej dzień przed wizytą w muzeum, zgłosić się do Małgorzaty Szefler-Milczarek, która zleci jego przygotowanie:
tel.: +48 665 180 046
e-mail: m.szefler@msl.org.pl
Wystawa Herbstowie. Historie niedokończone – ekspozycja w przyziemiu. Schody.
Galeria Sztuki Dawnej – ekspozycja na parterze, przed wejściem do budynku krawężnik.
Toalety znajdują się w Galerii Sztuki Dawnej oraz w piwnicy pałacu. Toaleta w Galerii Sztuki Dawnej dla osób z niepełnosprawnościami.
Nawierzchnia wokół muzealnych budynków oraz w ogrodzie: kostka, żwir.
Proponowane formy zwiedzania dla osób z dysfunkcją wzroku
● możliwość indywidualnego zwiedzania pałacowych wnętrz oraz przypałacowego ogrodu z audio przewodnikiem (system Podszepty).
Na terenie muzeum rozmieszczonych zostało kilkadziesiąt znaczników radiowych i dźwiękowych. Dzięki otrzymanemu w kasie nadajnikowi i audioprzewodnikowi zwiedzający jest lokalizowany w muzealnej przestrzeni. Otrzymuje komunikaty nawigacyjne (przed kasą, na korytarzach, na skrzyżowaniach ogrodowych ścieżek itp.) oraz audiodeskrypcję sal pałacowych. Dzięki nagraniom można dowiedzieć się także, jak wyglądają muzealne budynki oraz przypałacowy ogród.
Do 3 czerwca 2018 we wnętrzach prezentowana była wystawa Dom ze snów przybliżająca atmosferę i klimat lat 20. XX wieku. Wnętrza wypełnione zostały strojami, bibelotami, przedmiotami codziennego użytku przywołującymi minioną epokę. Wystawie towarzyszyło teatralizowane słuchowisko, do którego wysłuchania nadal zapraszamy. Głównymi bohaterami są Aleksandra i Leon Herbstowie zamieszkujący pałac na Księżym Młynie właśnie w latach 20.
● zwiedzanie z przewodnikiem
● Zapraszamy także do uczestnictwa w cyklicznie odbywających się warsztatach dla gości indywidualnych oraz w warsztatach dla grup zorganizowanych. Prowadzimy zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.
kontakt:
tel.: 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (wt.-pt. 8:00-16:00).
e-mail: k.konczal@msl.org.pl