obowiązują zapisy: tel. 22 556 96 42, e-mail: a.zdzieborska@zacheta.art.pl
prowadzenie: Sara Herczyńska i Marcin Matuszewski
Na wystawę Życie. Instrukcja składają się pracę artystów inspirowane literacką twórczością Georges’a Pereca. Pisarz ten odchodził od tradycyjnych form literackich. Każda z jego książek napisana jest inaczej, według innego pomysłu warsztatowego. Na wystawie znajdziemy prace artystów, którzy na różne sposoby i przy użyciu różnych mediów interpretują konkretne książki Pereca lub jego stosunek do literatury. Dla autorów pokazywanych na wystawie prac, podobnie jak dla Pereca, istotne jest myślenie przez klasyfikację, upodobanie do rygorów formalnych czy też tworzenie złożonych narracji
Nasi wolontariusze mogą odebrać Państwa z przystanku, domu czy wskazanego miejsca w Warszawie. Jeśli istnieje taka potrzeba, prosimy o kontakt: tel. 22 556 96 42, e-mail: a.zdzieborska@zacheta.art.pl
Dostępność
Dojście do budynku: Bez poważnych przeszkód. Transport samochodowy: Parking publiczny (strefa płatnego parkowania), w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
Komunikacja w budynku
Wejście
- Wejście po schodach lub windą (w związku z awarią windy przy ścianie północnej, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich proszone są o wejście z tyłu budynku od ul. Burschego).
- Uwaga! Ze względu na trwające prace sposób wejścia do budynku może ulegać zmianie, dlatego prosimy o sprawdzanie aktualnej sytuacji na stronie www Zachęty.
Kasy: Na parterze budynku – dostęp schodami lub podnośnikiem schodowym (80×80 cm) i pochylnią
Dostępność sal/pomieszczeń
- Sala Multimedialna, na parterze – dostęp schodami lub windą
Toalety dla osób z niepełnosprawnościami
- Na poziomie -1, dostęp windą
Inne
- Pętle indukcyjne w kasach, punktach informacyjnych, szatni, księgarni i bibliotece
JAK DOTRZEĆ DO BUDYNKU – WSKAZÓWKI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU.
Przystanek w kierunku Krakowskiego Przedmieścia zlokalizowany z tyłu budynku galerii. Po wyjściu z autobusu, kierować się w lewo do uliczki przed Zachętą. Nie przechodząc przez uliczkę, skręcić w prawo i kierować się prosto wzdłuż fasady budynku, do końca. Na rogu, po prawej stronie, schody prowadzące w dół. Po zejściu schodami, po prawej stronie szklane, automatyczne drzwi.
Przystanek w kierunku Marszałkowskiej zlokalizowany po drugiej stronie ulicy Królewskiej niż budynek galerii. Po wyjściu z autobusu, kierować się w prawo do przejścia dla pieszych. Przejście z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Za przejściem — w prawo, do uliczki przed Zachętą. Po przejściu na drugą stronę uliczki skręcić w lewo. Uwaga na znak drogowy betonowe pachołki na chodniku! Kontynuować wzdłuż fasady budynku, do końca. Na rogu, po prawej stronie, schody prowadzące w dół. Po zejściu schodami, po prawej stronie szklane, automatyczne drzwi.
WEJŚCIE DO BUDYNKU – WSKAZÓWKI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU
Zapraszamy do południowego wejścia od strony pl. Małachowskiego, przy lewym narożniku budynku. Drzwi wejściowe są na poziomie – 1. Na wysokości narożnika zaczynają się schody prowadzące w dół. Na wprost schodów znajduje się przeszklony szyb windy, po zejściu, na prawo – drzwi wejściowe. Otwierają się automatycznie. Do windy można dojść obchodząc niszę ze schodami z lewej strony.
Na poziomie – 1 zlokalizowane są między innymi:
szatnia, na końcu korytarza, na wprost wejścia;
po drodze do szatni bistro Po Prostu Zachęta, na lewo od drzwi wejściowych;
dalej winda, prowadząca na pozostałe poziomy budynku, zlokalizowana po lewej stronie w korytarzu przed szatnią;
schody prowadzące na pozostałe poziomy budynku, po lewej stronie, tuż przed szatnią.
Audiodeskrypcja budynku – poszczególnych elementów architektury i przestrzeni
https://zacheta.art.pl/pl/mediateka-i-publikacje/audiodeskrypcja-wejscia-do-budynku