Muzeum Ziemi Wschowskiej posiada stałą wystawę dzieł Eugeniusza Geta Stankiewicza „Czas przez nikogo niezłapany”. Zgromadziło na niej reprezentatywny zbiór prac artysty, a kolekcję wyróżniają unikatowe rysunki, linoryty i obrazy olejne z wczesnego młodzieńczego okresu twórczości mistrza miedziorytu. Jednym z nich jest „Wschowa”.
Eugeniusz Get Stankiewicz, wraz z wieloma innymi Polakami, przyjechał do Wschowy z Kresów Wschodnich, kiedy po II wojnie światowej, w 1945 roku, Wschowa znalazła się w granicach Polski. Get, jako mały chłopiec, zamieszkał z rodzicami i bratem Januszem przy ulicy Starowiejskiej 9 – nieopodal wiatraka. Od najmłodszych lat z pasją rysował, malował oraz czytał. Jako licealista należał do Koła Plastyków Amatorów działającego przy wschowskim Powiatowym Domu Kultury. Koło prowadził malarz Ignacy Bieniek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 1959 17-letni Getas wziął udział w dwóch wystawach – wiosną w Zielonej Górze, a jesienią we Wschowie. Był też kronikarzem i autorem rysunków Pierwszej Drużyny Harcerskiej im. Kazimierza Puławskiego we Wschowie. Po maturze Eugeniusz Stankiewicz przeniósł się do Wrocławia, gdzie żył i tworzył jako GET, aż do śmierci w 2011 roku.
Kompozycja w formie leżącego prostokąta. Przedstawienie fragmentu miejskiego krajobrazu. Na pierwszym planie ulica, która zakręca łagodnym łukiem w prawo. Po lewej stronie zabudowania ustawione kalenicowo. Budynek stojący przy lewej krawędzi pola obrazowego jest dwukondygnacyjny, z elewacją pierwszej kondygnacji ozdobioną boniowaniem, a górną z ozdobną dekoracją ujmującą otwory okienne. Za nim niższy z podniesionym cokołem, dwoma oknami na piętrze i jednym mansardowym. Obok mur, za którym rozłożysta korona drzewa. Ostatnim widocznym budynkiem jest długa dwukondygnacyjna budowla z pierwszym piętrem z ozdobną elewacją. Drzwi i okna pierwszej kondygnacji są zaznaczone na czarno, drugiej kondygnacji są jasne. Po prawej stronie pola obrazowego płot, za nim drzewo o strzelistej koronie. Dwie dominanty wertykalne to ciemny słup wysokiego napięcia umieszczony w centrum pola obrazowego (przy płocie, po lewej stronie ulicy) oraz stojąca na pierwszym planie po prawej stronie latarnia. W górnej strefie jasne, bezchmurne niebo.