Animowany serial lalkowy „Trzy Misie” na podstawie opowiadań austriackiej pisarki Margarete Thiele powstał w studiu SE-MA-FOR w Łodzi przy współpracy austriackiego studia Apollo Film. Reżyserem i autorem scenografii jest Tadeusz Wilkosz.

Serial opowiada o trzech sympatycznych misiach – zabawkach: Kubie, Misi i Bartku. Dzieli się na dwie trzynastoodcinkowe części. W pierwszej, nakręconej w latach 1982-1986, misie przeżywają wiele przygód – po tym, jak dzieci zostawiły je w lesie. W drugiej części, powstałej w latach 2000-2003, misie spędzają wakacje w rezerwacie przyrody.

W rzeszowskim Muzeum Dobranocek bohaterów serii „Trzy misie” reprezentują tytułowe miśki – Misia, Bartek i Kuba – oraz dwie sowy. Są to prawdziwe lalki filmowe, które występowały w animowanych filmach z tej serii. Wykonano je ze sztucznego futra, pluszu, tkaniny i wypchano gąbką. Wewnątrz mają także specjalną metalową konstrukcję z zawiasami – dzięki temu można poruszać ich nóżkami, łapkami i głowami. Stoją na drewnianych podstawkach – każda lalka ma swoją. Na podstawce Misi jest napis: „SE-MA-FOR”.