W 1967 roku łódzka wytwórnia SEMAFOR rozpoczęła pracę nad lalkowym serialem animowanym na podstawie książek francuskiej pisarki Olgi Pouchine o misiu Colargolu.  Powstały 53 odcinki – pod artystycznym kierownictwem Tadeusza Wilkosza.

Sympatyczny miś lubił chodzić do szkoły, choć dostawał słabe stopnie, bo nie umiał dobrze liczyć ani czytać. Nie umiał też śpiewać, ale marzył o pięknym głosie i wreszcie udało mu się spełnić to marzenie.

W rzeszowskim muzeum można obejrzeć lalkowych aktorów, którzy występowali w filmach o przygodach Misia Colargola. Przedstawimy wam siedmiu z nich: pięć misiów i dwie wiewiórki. Wykonane ze sztucznego futra i pluszu lalki przypominają przytulanki, jednak wewnątrz mają gąbkę, a także specjalną metalową konstrukcję z zawiasami – dzięki temu można poruszać ich nóżkami, łapkami i głowami. Stoją na drewnianych podstawkach – każda lalka ma swoją.

Misie to: główny bohater Colargol, jego mama, tata, przyjaciółka Nordynka i miś Grizzly. Wszystkie są miło uśmiechnięte. Najmniejsza misia Nordynka zmieściłaby się położona wzdłuż dłoni dorosłego. Colargol jest od niej troszkę wyższy, a rodzice i Grizzly przewyższają go o głowę. Wiewiórki z kolei są o głowę niższe od Colargola.