Film został zrealizowany na warszawskiej Pradze w czasie trwania wystawy autora Paweł Althamer zachęca w Zachęcie w 2005 roku. Zaproszeni aktorzy, dobrze znani polskiej publiczności: Mirosław Baka, Agnieszka Grochowska, Jacek Braciak i Marek Frąckowiak, oraz towarzyszący im statyści występują w rolach postaci typowych dla tego fragmentu stolicy, w którym realia starej Pragi mieszają się z komercyjnym blichtrem.

Paweł Althamer

Urodził się w 1967 roku w Warszawie, mieszka i pracuje w Warszawie.

Rzeźbiarz, performer, autor instalacji i filmów wideo. Studiował w latach 1988-1993 na Wydziale Rzeźby w warszawskiej ASP w pracowni Grzegorza Kowalskiego. Od 1991 roku wystawiał swoje prace wraz z innymi studentami i absolwentami, tzw. „Kowalnymi”. W 2004 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Vincenta van Gogha. Chociaż jest znany przede wszystkim z przeprowadzanych przez siebie performansów, akcji i innych działań, nigdy nie zaprzestał tworzenia rzeźb. Te ostatnie poruszają zagadnienia ludzkiego ciała, bardzo często są to autoportrety, portrety bliskich, wykonane z materiałów jednocześnie naturalnych i nietrwałych (ze słomy, zwierzęcych jelit, z wosku, włosów). Interesuje się poszerzaniem ludzkiej percepcji, eksperymentuje z różnorodnymi środkami zmieniającymi ludzką świadomość. W swoich projektach zachęca widzów do innego, głębszego wglądu w rzeczywistość, przyjrzenia się jej niczym scenom z filmu.

W wielu pracach pojawia się także aspekt aktywizacji społeczności, przede wszystkim lokalnej, jak na warszawskim Bródnie, gdzie powstała najsłynniejsza akcja Althamera – napis „2000” utworzony z odpowiednio zapalonych świateł w jednym z bródnowskich bloków.