Mural na budynku przy ulicy Kazury 10 nawiązuje do popularnego serialu pt. Alternatywy 4, w reżyserii Stanisława Barei. Serial kręcono właśnie na Ursynowie. Opowiadał on w humorystyczny sposób o budowie tej dzielnicy i o życiu ursynowian. Jednym z bohaterów filmu był działacz pułtuskiego Komitetu PZPR i późniejszy gospodarz budynku Stanisław Anioł, grany przez Romana Wilhelmiego.

To właśnie tę postać przedstawia mural. Projekt wzorowany był na kadrze z filmu, na którym Anioł pokazuje docentowi Furmanowi orła – tłumacząc jak ma wyglądać godło, które należy ułożyć z potłuczonych talerzy. Był to element przygotowań do wizyty gospodarzy domów z całego świata.

Stanisław Anioł ma uniesione nad głową, lekko ugięte w łokciach ręce i zdaje się unosić nad ziemią jak prawdziwy anioł. Ubrany jest w szare spodnie, szarą kamizelkę i takie trzewiki. Rękawy białej koszuli ma rozpięte i podwinięte. Na szyi zawiązał intensywnie różowy krawat. Głowę zwraca w lewo.

Wokoło sylwetki Anioła fruwają duże żółte pióra, które układają się wzdłuż boków mężczyzny w kształt skrzydeł. Postać rzuca ciemnoszary cień przywodzący na myśl orła z godła Polski.

Tło muralu jest biało-szare. Kilka żółtych piór opadło poniżej sylwetki Anioła. Między nimi znajduje się napis: Stanisław Anioł Stróż. Dwa ostatnie wyrazy zostały podkreślone. Blisko lewego skraju ściany na wąskim czarnym pasku znajduje się napis z nazwą ulicy i numerem domu – St. Kazury 10.