„Jerzykiada” to jeden z trzech murali, które powstały w ramach projektu „Ptasie mieszkanie na pustej ścianie”. Projekt był finansowany z budżetu partycypacyjnego w dzielnicy Ursynów na rok 2016. Mural został zaprojektowany w ten sposób, że wkomponowano w niego budki lęgowe dla jerzyków i wróbli. Ptaki te gniazdują w budynkach i są pożyteczne i chronione. Niestety jest ich coraz mniej, więc ideą projektu było połączenie działań artystycznych z ekologią i edukacją.

Mural przedstawia dwa schematycznie narysowane, czarne i zwrócone ku sobie jerzyki w locie. Jeden z ptaków nadlatuje od prawej strony ściany, a drugi od lewej, nieco niżej od towarzysza. W sylwetkach jerzyków można wyróżnić trzy elementy: szeroko rozłożone skrzydła, które przypominają kształtem rogalik; niewielką głowę z lekko zakrzywionym ku dołowi małym dziobem oraz długi ogon wyraźnie rozdwojony na końcu.

Autorka uzupełniła sylwetki ptaków drobnym, fantastycznym dodatkiem. Brzegi skrzydeł obu jerzyków przesłaniają grupy niewielkich kolorowych kółeczek: czerwonych, pomarańczowych, żółtych i różowych u górnego oraz niebieskich, fioletowych i różowych u dolnego. Kółeczka wprowadzają do muralu akcent barwny i wywołują wrażenie szybkiego lotu ptaków.

Budki lęgowe rozmieszczono w ten sposób, że ich linia wraz z namalowanymi sylwetkami ptaków układa się w kształt litery X.