Kto wymyślił miasto-ogród, czyli miejsce, w którym mieszkańcy mogą się cieszyć jednocześnie urokami wsi i miasta? To Ebenezer Howard, brytyjski urbanista. Wpadł na ten pomysł już w 1898 r. a w latach 20. XX wieku tę ideę zaczęto wprowadzać także we Włochach. Nieodzownym elementem miasta-ogrodu jest niska zabudowa, dużo zieleni, centralny plac z odchodzącymi od niego ulicami, ale jednocześnie bliskość miejskich rozrywek.

Włochy w 1939 uzyskały prawa miejskie, a w 1951 r. zostały przyłączone do Warszawy. W dzielnicy aktywne są organizacje działające na rzecz przywrócenia Włochom charakteru miasta-ogrodu.

W 2020 r. w ramach budżetu obywatelskiego powstał mural na bloku przy ul. Chrobrego 7. Celem projektu było stworzenie wizytówki dzielnicy.

Hasło „miasto ogród” jest otoczone namalowanymi różami, jaśminami i bzami, czyli kwiatami, które mieszkańcy Włoch często sadzą w swoich ogrodach.

Kompozycja jest symetryczna, zamknięta, centralny jej punkt stanowi napis „Miasto ogród”. Pogodne, pastelowe kolory kojarzą się optymistycznie i świeżo, namalowana roślinność jest bujna i pokazana w prawie wyidealizowany sposób. Autorką jest Zofia Tomaszewska.