Kombinezon dziecięcy wykonany z kilku fragmentów miękkiej skóry młodego renifera, pozyskanej z podgardla lub z tzw. łapek (kończyn) tych zwierząt. Krańce nogawek obszyte irchową lamówką, podobnie jak i krawędź kaptura, stanowiącego jedną całość z resztą kombinezonu. Z przodu kombinezonu znajduje się głębokie wycięcie, pozwalające na jego swobodne założenie/zdjęcie z ciała dziecka. W kroczu znajduje się obszerny otwór umożliwiający umieszczenie „pieluchy”, utrzymanie higieny lub umożliwiający bezpośrednie załatwianie potrzeb fizjologicznych. Rękawy kombinezonu ozdobione są przy krawędziach szerokim pasem aplikacji futrzanych w kolorach biało – brązowej szachownicy.
W zbiorach Muzeum Etnograficznego w Krakowie znajdują się 2 tego typu obiekty, przy czym drugi – podobny w kształcie i wymiarach – pochodzi z Czukotki. Obydwa są unikatowymi przykładami strojów dziecięcych – rękodzieła kobiet koriackich z Kamczatki i czukockich z Półwyspu Czukockiego.
Kolekcja Benedykta Dybowskiego, zgromadzona w latach 1879 – 1883.
https://etnomuzeum.eu/syberia/kolekcja/kuklanka-okrycie-wierzchnie-ze-skory-z-futrem – link do portalu „syberyjskiego” – portal to efekt 3-letniego projektu pn. Antropologiczna reinterpretacja kolekcji syberyjskiej ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Krakowie, pochodzącej od polskich badaczy Syberii XIX wieku.