Frontix to zalaminowana odbitka fotograficzna przedstawiająca metkę z serbskiego munduru. Artystka przetworzyła oryginalny napis, nadając metce nową warstwę znaczeniową.
Format zdjęcia odwołuje się do kształtu metki, prostokąta zbliżonego do kwadratu. Płaska naszywka o postrzępionych krawędziach sfotografowana została na białym tle. Materiał w prążki wykonany z białej i czarnej nitki sprawia wrażenie ciemnoszarego. Odcinają się na nim białe wyhaftowane napisy ułożone w trzech rzędach.
Pierwszy i jednocześnie największy, jest tytułowy napis frontfix. Drukowane litery zajmują całą szerokość oraz około 1/3 wysokości naszywki. Ścieg jakim są wyszyte zostawia regularne, niewielkie dziurki w literach. Pozostałe dwa wersy składają się z mniejszych, tym razem pisanych liter. W drugiej linijce znajdują się dwa słowa: specijalna obrada. Słowa zostały rozbite, wyrównane do lewej i prawej krawędzi powyższego napisu frontix. W związku z tym na środku znajduje się znacząca przerwa. W ostatniej linijce, delikatnie przesuniętej w prawo, znajduje się napis: etnisko čiščenje. Nad literami c oraz s znajduje się znak zmiękczenia.
To właśnie w ostatni wers zaingerowała artystka. Słowo etnisko, oryginalnie widniało jako chemisko. Przyjemska przed sfotografowaniem wypruła litery c i h, a m przerobiła na tn. W związku z tym, efektem końcowym jest rzekoma jednostka specjalna odpowiadająca za czystkę etniczną.
Przyjemska fotografuje metki od połowy lat 90. XX wieku. Zwykle są to zdjęcia wielkoformatowe, zalaminowane. Małe, tekstylne formy przetwarza w specyficzne transparenty. W swoich pracach zestawia temat konsumpcji z odniesieniami do polityki, historii, sztuki i systemów społecznych.