Film mieści się w „nurcie rodzinnym” twórczości Karola Radziszewskiego. Został zrealizowany w formie teledysku. Artysta wspólnie ze swoją babcią wykonuje religijną pieśń „Chwalcie łąki umajone”. Profesjonalne studio nagraniowe, w którym było zarejestrowane nagranie artysty, pojawia się na ekranie na zmianę z widokiem domowego wnętrza, w którym śpiewa babcia.

Karol Radziszewski

Urodziła się w 1980 roku w Białymstoku, mieszka i pracuje w Warszawie.

Malarz, fotograf, twórca instalacji i wideo. Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, gdzie obronił dyplom w 2004 roku w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. W 2006 roku został laureatem głównej nagrody III edycji konkursu „Samsung Art Master”. Jest współtwórcą Latającej Galerii szu szu (z Ivo Nikiciem i Piotrem Kopikiem), a także wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu „DIK Fagazine”. W pracach malarskich najczęściej odwołuje się do popkultury, z reguły przekłada na płótno zastane motywy, takie jak fotografie, religijne obrazki, elementy zaczerpnięte z komiksów i filmów animowanych. Obrazy często łączy z innymi mediami (fotografią i wideo), tworząc rozbudowane instalacje.

Jest także twórcą charakterystycznych murali, w których białe tło szczelnie pokrywa motywami o wyraźnych czarnych konturach. Tematyka prac Radziszewskiego oscyluje między różnorodnymi zagadnieniami, przede wszystkim interesuje go kontekst społeczny, stara się tworzyć projekty społecznie zaangażowane. Bardzo ważne w pracach są wątki gejowskie i erotyczne, jednak – jak sam zaznacza – nie walczy o prawa mniejszości, ale raczej rozważa problem odmienności kultury homoseksualnej. Artysta często też odwołuje się do własnych doświadczeń, porusza problemy związane z katolicyzmem, rodziną, AIDS. W 2009 roku wcielił się w rolę kuratora, tworząc wystawę prac z kolekcji Zachęty Siusiu w torcik.